Serbit i konfiskohen 300 zogj pulash, tentoi të futet ilegalisht në Kosovë

Kronikë e zezë

Serbit i konfiskohen 300 zogj pulash, tentoi të futet ilegalisht në Kosovë

Më: 20 maj 2022 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

Policia e Kosovës e ka ndaluar në Leposaviq të dyshuarin mashkull shtetas të Serbisë, pasi i njëjti dyshohet se ka kryer vepra penale, duke tentuar që përmes rrugëve alternative të futet në territorin e Kosovës.

Sipas policisë, të njëjtit gjatë kontrollit në veturë i janë gjetur 300 zogj pulas.

Në konsultim me prokurorin ato janë dorëzuar në terminalin doganor në Mitrovicë.

Ndërsa i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat