Aksident në Istog, lëndohen dy persona

Kronikë e zezë

Aksident në Istog, lëndohen dy persona

Më: 21 maj 2022 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Dy persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti në trafik.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 10:00 në rrugën “Lidhja e Prizrenit”, në Istog.

Siç thuhet në raport, të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Raportohet se si pasojë e një aksidenti në mes të dy veturave, dy  meshkuj kosovarë kanë pësuar lëndime të lehta trupore. Të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK, ndërsa i dyshuari mashkull kosovar  është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat