Burri në Mitrovicë rrah të fejuarën me kabllo të rrymës, e bën për spital

Kronikë e zezë

Burri në Mitrovicë rrah të fejuarën me kabllo të rrymës, e bën për spital

Më: 23 maj 2022 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Çdo ditë në Policinë e Kosovës raportohen raste të shumta të dhunës në familje, ku kryesisht viktima janë gratë që pësojnë nga bashkëshortët e tyre.

Shumë prej tyre nuk i denoncojnë burrat në momentin kur përjetojnë dhunën për shkak të frikës. Një rast i tillë, mes një çifti të sapofejuar ka ndodhur edhe në fshatin Vaganicë të Mitrovicës, dje, në orët e mëngjesit.

Mësohet se rasti është raportuar në Polici nga 20-vjeçarja, e cila e ka denoncuar të fejuarin e saj B.H., 36-vjeçar në Polici, për presionin dhe dhunën që po ia shkakton.

Burri nga Mitrovica, po dyshohet se për ditë të tëra e ka sulmuar fizikisht të fejuarën e tij, duke përdorur kabllo të rrymës e dara, me të cilat i ka shkaktuar lëndime trupore, për çka viktima ka marrë trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal.

Përballë kësaj situate, 20-vjeçara ka vendosur që zgjidhja më e mirë është që të kërkohet ndihmë nga Policia, duke e raportuar të dyshuarin për dhunë në familje.

Policia është vënë në veprim dhe ka prangosur burrin e dyshuar, teksa ia ka gjetur edhe një armë të gjuetisë, për të cilën nuk ka pasur dokumentacion.

Ndaj të dyshuarit, Prokuroria ka nisur hetimet për veprën penale “dhunë në familje” dhe i njëjti është ndaluar për 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat