Vrasja në Komisariat/ Autori vetëm 18 muaj në polici, viktima “veteran”! Si nisi konflikti

Kronikë e zezë

Vrasja në Komisariat/ Autori vetëm 18 muaj në polici, viktima “veteran”! Si nisi konflikti

Më: 24 maj 2022 Në ora: 00:50
Foto ilustrim

Ludian Zaimi, efektivi i policisë që vrau me armë zjarri kolegun e tij mbrëmjen e sotme në ambientet e Komisariatit numër 3 në Tiranë kishte vetëm një vit e gjysmë që ishte rreshtuar krah uniformave blu.

Ndërkohë nga ana tjetër Panorama.al mëson se viktima Çaush Saliasi, kishte mbi 20 vite në polici.

Mësohet se para shkrepjes së armës ka ndodhur një konflikt banal mes autorit e viktimës.

Pas sherrit, autori Zaimi i ka shkrepur armën në drejtim të kolegut të tij Çaush Saliasi i cili ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve të marra.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat