Konfiskohen 336 dele në fshatin Doganaj të Kaçanik

Kronikë e zezë

Konfiskohen 336 dele në fshatin Doganaj të Kaçanik

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 09:14
Dele

Janë konfiskuar 336 dele në fshatin Doganaj të Kaçanikut.

Të njëjtat dyshohet se janë kontrabanduar nga territori i Republikës së Maqedonisë së Veriut.

“Fsh. Doganaj, Kaçanik10.06.2022-13:40.  Janë gjetur një tufë delesh ( 336 copë), disa prej tyre pa matrikula, të cilat dyshohet se janë kontrabanduar nga territori i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Të njëjtat  janë konfiskuar nga inspektorët e AUV-it dhe janë dërguar në Doganën e Kosovës”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Teksa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat