Vëllai tenton ta vras vëllain me armë zjarri në Gjakovë për shkak të pronës

Kronikë e zezë

Vëllai tenton ta vras vëllain me armë zjarri në Gjakovë për shkak të pronës

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

Një 37-vjeçar ka përfunduar në prangat e Policisë, mbrëmë para mesnatës në Gjakovë.

Pasi dyshohet se ka tentuar ta vras vëllain e tij me armë zjarri. 

Sinjali mëson se ngjarja ka ndodhur në rrugën ’’Ferid Domi’’,  ku i dyshuari V.V., ka gjuajtur me armë në drejtim të vëllait të tij, 30-vjeçar.

Sipas informatave të para, motivi i tentim vrasjes dyshohet të jetë  mosmarrëveshja pronësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat