E përcolli me veturë dhe e ngacmoi një vajzë në mesnatë, të riun nga Prishtina e zë sherri me policinë

Kronikë e zezë

E përcolli me veturë dhe e ngacmoi një vajzë në mesnatë, të riun nga Prishtina e zë sherri me policinë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:29
Foto ilustrim

Ngacmimet seksuale në rrugë, për fatin e keq të vajzave dhe grave në Kosovë, nuk janë të rralla.

Mirëpo, i rrallë është raportimi i tyre dhe për pasojë ngacmuesit shpesh ia dalin pa “therrë në këmbë”.

Burimet brenda Prokurorisë në Prishtinë bëjnë të ditur se një vajzë u ngacmua seksualisht mbrëmë pas mesnate rreth orës 3:30 në Prishtinë, në afërsi të Stacionit Policor Jugu.

Sinjali mëson që ngacmimin e kishte shoqëruar një fjalosje dhe një zhurmë që kishin shkaktuar protagonistët e ngjarjes, e cila u dëgjua nga një njësi policore që ishte në afërsi, ku menjëherë janë vënë në veprim dhe kanë shoqëruar personat e dyshuar në stacion policor për intervistim.

Viktima ka raportuar se me të dyshuarin njihen kohë më parë dhe gjatë kësaj kohe sa ishin duke lëvizur me veturë, i dyshuari i kishte përcjellur me veturë nga rruga “Bill Clinton” deri në Vranjefc e më pas posa kanë mbërritur te rrethi i Viktorisë veturat janë ndalur për tu sqaruar.

Në veturë me viktimën ishte edhe një person tjetër. Ajo po ashtu ka deklaruar se i dyshuari posedon edhe armë.

Në këtë rast policia ka kryer bastisje në shtëpinë e të dyshuarit mirëpo nuk është gjetur asgjë. Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, pas intervistimit rasti është hapur “Ngacmim”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat