“Unë t’rrehi edhe pse jena n’Kosovë, e marr çikën shkoj n’Zvicër”/ 28-vjeçarja ia gjen mesazhet me femra burrit në Snapchat, ai e kërcënon

Kronikë e zezë

“Unë t’rrehi edhe pse jena n’Kosovë, e marr çikën shkoj n’Zvicër”/ 28-vjeçarja ia gjen mesazhet me femra burrit në Snapchat, ai e kërcënon

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 16:42
Ilustrim

Rastet e dhunës në familje po shtohen përditë e më shumë, ku zakonisht denoncueset janë gratë që vuajnë nga dhuna psikike e fizike e bashkëshortëve të tyre.

Një rast i tillë është iniciuar edhe sot, ku një 28-vjeçare ka deklaruar në Polici se është kërcënuar seriozisht nga bashkëshorti i saj.

Sinjali mëson se çifti janë të martuar që një vit dhe jetojnë bashkë në shtetin e Zvicrës, por që tash e një muaj kanë ardhur në Kosovë për pushime.

Burimet bëjnë të ditur se që të dy kanë qëndruar ndaras në familjet e tyre, teksa 28-vjeçarja ka deklaruar para hetuesve se me bashkëshortin me të cilin ka një vajzë, kanë pasur disa mosmarrëveshje, me ç’rast ai e kishte kërcënuar me fjalët “unë t’rrehi edhe pse jena në Kosovë, çikën e marr e shkojna në Zvicër ti met ktu”.

Së fundi ajo i ka gjetur atij disa mesazhe në rrjetin social Snapchat, ku sipas saj i dyshuari kishte folur me gra tjera, çka ka bërë që sërish të ketë fjalosje mes tyre dhe 32-vjeçari sërish ta kërcënojë me fjalët “e marr çikën shkoj në Zvicër, ta mys babën edhe vëllain e vogël“.

Këto fjalë ngjallën shqetësim dhe frikë te 28-vjeçarja e cila ka denoncuar rastin në Policinë e Kosovës. Njësitet policore kanë shoqëruar të dyshuarin në stacion policor për intervistim.

Me vendim të prokurorit ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Dhunë në familje’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat