Arrestohet 73-vjeçari, u paraqit se ka kontakt me zyrtarë të AKI-së dhe ia kërkoi 2 mijë euro viktimës

Kronikë e zezë

Arrestohet 73-vjeçari, u paraqit se ka kontakt me zyrtarë të AKI-së dhe ia kërkoi 2 mijë euro viktimës

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 11:19
Ilustrim

Mbrëmë, hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicën e Jugut, kanë identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “Mashtrim në tentativë”.

Veprimet e ndërmarra hetimore në grumbullimin e  informacioneve në rrugë operative, kanë mundësuar që  të arrestohet i dyshuari B. Gj. 73 vjeçar, shtetas i Republikës se Kosovës.

Sipas policisë, “ai dyshohet se është takuar me  ankuesin (viktimën)  nga i cili  ka kërkuar një shumë të parave në vlerë (2000 euro),  kinse i  dyshuari është në kontakt me dy zyrtarë të AKI –s, gjëja të njëjtit i kanë kërkuar që do t’ i kryej shërbime në favor të  viktimës”.

“Të gjitha  veprimet e ndërmarra hetimore  janë zhvilluar me autorizim të  prokurorit  të çështjes, i cili ka urdhëruar që veprimet e mëtejme  hetimore lidhur me rastin   të zhvillohen në drejtim të veprës penale “Mashtrim në tentativë”, duke u zbuluar se është tentuar të keqpërdoret institucioni i AKI-s. Ndërsa pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat