Dalin detaje rreth djegies së kamionëve në Zubin Potok

Kronikë e zezë

Dalin detaje rreth djegies së kamionëve në Zubin Potok

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Tre kamionë janë përfshirë nga zjarri të shtunën në Zubin Potok. Lajmin e kishte konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë Rajonale të Mitrovicës së Veriut, Besim Hoti.

Ai bëri të ditur se rasti është cilësuar si zjarr vënie dhe se pronarët e kamionëve janë shqiptarë.

Sipas policisë, zjarrfikësit kanë arritur ta shuajnë zjarrin, por që dy nga kamionët janë djegur tërësiht ndërkaq njëri pjesërisht.

“Fsh. Zupce, Zubin Potok 02.07.2022 – 02:30. Dy ankues meshkuj kosovar kanë raportuar se, në rrethana të panjohura nga zjarri janë përfshirë automjetet e tyre (kamion). Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Si pasojë, dy kamion janë djegur tërësisht, ndërsa një pjesërisht. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat