Mashtroi se dy persona me armë ia vodhën rreth 1 mijë euro, arrestohet punëtori i postës së shpejtë

Kronikë e zezë

Mashtroi se dy persona me armë ia vodhën rreth 1 mijë euro, arrestohet punëtori i postës së shpejtë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 09:43
Foto ilustrim

Një burrë, punëtor i postës së shpejtë, ka raportuar në polici se dy persona të maskuar, nën kërcënimin e armës i kishin vjedhur gati njëmijë euro, derisa ishte në veturën e tij, të hënën rreth orës 9 e 20 në fshatin Mazgit të Obiliqit.

“Ankuesi mashkull  kosovar punëtor i postës së shpejtë, ka raportuar se derisa ka qenë me veturë dy persona të panjohur të maskuar, nën kërcënimin e armës, i kanë grabitur një shumë parsh prej 970€ dhe janë larguar në drejtim të panjohur”, thuhet në raportin e policisë.

Pas hetimeve është vërtetuar se ankuesi ka inskenuar rastin, ku është arrestuar.

Me vendim të prokurorit, ai është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat