Aksident trafiku në Debërllukë të Vushtrrisë, tre të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident trafiku në Debërllukë të Vushtrrisë, tre të lënduar

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 17:45
Foto ilustrim

Sot rreth orës 16:20 në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, më konkretisht në fshatin Debërllukë të Vushtrrisë, ka ndodhur një aksident trafiku, me ç’rast tre persona kanë marrë lëndime trupore.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyrtari i Policisë për Informim, Avni Zaiti.

“Aksident trafiku me lëndime i ndodhur rreth orës 16:20, në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor në fshatin Debërllukë të Vushtrrisë, nga hetimet fillestare bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë një veturë dhe një kamion.

Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat