​Shtiu me armë zjarri në aheng familjar, arrestohet 53-vjeçari në Gjakovë

Kronikë e zezë

​Shtiu me armë zjarri në aheng familjar, arrestohet 53-vjeçari në Gjakovë

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 13:07
Pamje nga aksioni

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Osek Hilë - Gjakovë një 53-vjeçar me inicialet Q.H., shtetas kosovar, nën dyshimet se ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar.

Në cilësinë e provave materiale është sekuestruar një pistoletë e tipit Beretta ASX, dy fishekë të kalibrit 9mm dhe katër gëzhoja të cilat janë gjetur në vendin e ngjarjes.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit, me vendimin e të cilit personi i dyshuar, pas intervistimit, është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar rast për vepër penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat