​Gjobitet ngasësi pasi ngiste automjetin 106 km/h aty ku lejohet vetëm 40 km/h

Kronikë e zezë

​Gjobitet ngasësi pasi ngiste automjetin 106 km/h aty ku lejohet vetëm 40 km/h

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 11:42
Foto ilustrim

Policia e trafikut ka gjobitur një ngasës në Mitrovicë, pasi në rrugën ku shpejtësia lejohet 40 km/h ai ngiste mbi 100 km/h.

Ndaj tij janë shqiptuar masa mbrojtëse të përcaktuara me ligj, respektivisht është gjobitur me 500 euro dhe 1 vit ndalim i drejtimit të mjetit.

‘Njësia Rajonale e Trafikut në kuadër të Drejtorisë Rajonale të Policisë në Mitrovicën e Jugut, sot gjatë kontrollit të trafikut rrugor në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë përkatësisht në segmentin rrugor në Vushtrri, gjatë matjes së shpejtësisë me radar ka identifikuar një veturë e cila ishte duke zhvilluar shpejtësi prej 106 km/h në zonën urbane ku kufizimi i shpejtësisë është 40 km/h. Ndaj kundërvajtësit është shqiptuar gjoba prej 500 euro, pesë (5) pikë negative si dhe masa mbrojtëse-ndalim i drejtimit të mjetit me veprim motorik për një (1) vit’, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka theksuar se masat ndëshkimore të parapara me ligj, do të vazhdojnë të merren ndaj të gjithë kundërvajtësve të cilët nuk respektojnë rregullat në trafik dhe rrezikojnë sigurinë e pjesëmarrësve në trafikun rrugor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat