Aksident në Pejë, vetura godet një të mitur

Kronikë e zezë

Aksident në Pejë, vetura godet një të mitur

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 19:54
Foto ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Vitomiricë e Pejës.

Një veturë ka goditur një këmbësore (e mitur), e cila është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Pejës.

E njëjta sipas ekipit mjekësor, është jashtë rrezikut për jetë.

Kështu ka bërë të ditur për median, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

Rreth orës 15:50, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Vitomiricë, në këtë aksident kanë qenë të involvuar një veture dhe një këmbësor, këmbësorja (e mitur) është dërguar ne spitalin rajonal në Pejë, dhe sipas ekipit mjekësor është jashtë rrezikut për jetë”, deklaroi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat