Arrestohen tre të dyshuarit për rrëmbimin e 18-vjeçares në Mitrovicë, njëri nga ta dyshohet se muaj më parë e kishte dhunuar

Kronikë e zezë

Arrestohen tre të dyshuarit për rrëmbimin e 18-vjeçares në Mitrovicë, njëri nga ta dyshohet se muaj më parë e kishte dhunuar

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 22:53
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arritur që t’i arrestojë tre personat e dyshuar për rastin e rrëmbimit të 18-vjeçares që ndodhi mbrëmë në Mitrovicë.

Këtë e ka konfirmuar për median zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka bërë të ditur se njëri nga të arrestuarit dyshohet se muaj më parë e kishte dhunuar 18-vjeçaren, por që kjo nuk është raportuar nga viktima.

Për veprën penale rrëmbim janë arrestuar H. M., 20 vjeçar dhe G. B. 21 ., vjeçar. Arrestimi i tyre është bërë mbi dyshimet e arsyeshme dhe provave të siguruara, se në orët e mbrëmjes së datës 12 gusht 2022, në Mitrovicë, dy të dyshuarit kanë rrëmbyer viktimën femër/kosovare të moshës 18 vjeçare, të cilën me forcë e kanë futur në veturë, me çrast ndaj sajë ishte ushtruar dhunë në forma të ndryshme duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është ofruar tretman i nevojshëm mjekësor. Në kuadër të hetimeve të deritanishme hetuesit policor mbështetur në deklaratën shtesë të viktimës kanë arritur të zbulojnë se viktima e rastit të rrëmbimit muaj më parë kishte qenë viktimë e dhunimit nga i dyshuari B .M., 34 vjeçar, vepër kjo që nuk ishte raportuar nga viktima”, tha Zahiti për sinjalin.

Sipas Zahitit, dy të dyshuarit H. M., dhe G. B., 21-vjeçarë po hetohen për veprën penale ‘Rrëmbim’, ndërsa i dyshuari B .M., 34 vjeçar, po hetohet për veprën penale ‘Dhunim’.

Me urdhër të prokurorit, tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë, ku 18-vjeçarja u rrëmbye nga të dyshuarit e më pas u dërgua në një vend të panjohur ku u torturua në forma të ndryshme për disa orë me radhë.

Për shkak të lëndimeve të rënda, viktima është transportuar në Qendrën Klinike Universitare , ndërsa motivi i rrëmbimit akoma nuk dihet, por detajet që u kuptuan janë tronditëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat