​Tre të lënduar në aksidentin në autostradën që lidh Veternikun me Fushë-Kosovën

Kronikë e zezë

​Tre të lënduar në aksidentin në autostradën që lidh Veternikun me Fushë-Kosovën

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 18:05
Foto nga takimi

Tre persona kanë marrë lëndime si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur sot në autostradën që lidh lagjen Veternik të Prishtinës me Fushë-Kosovën.

Bajram Krasniqi, zëdhënës i Policisë në rajonin e Prishtinës, ka bërë të ditur për KP se aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:25.

“Aksidenti ka ndodhur në autostradën në segmentin Veternik-Bresje. Në aksident janë përfshirë tri vetura dhe si pasojë e aksidentit tre persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore”, ka thënë ai.

Njësitet policore relevante janë marrë me aksidentin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat