Arsenali i armëve në magazinë, 62-vjeçari ishte arrestuar dhe në 2017, ju gjet një pistoletë “Glock”

Kronikë e zezë

Arsenali i armëve në magazinë, 62-vjeçari ishte arrestuar dhe në 2017, ju gjet një pistoletë “Glock”

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 20:54
Ilustrim

62-vjeçari, Kujtim Çaushi, i cili u arrestua sot nga policia e Tiranës pasi në magazinën e tij gjeti arsenal armësh dhe municionesh nuk është person i panjohur për uniformat blu.

Ai është arrestuar dhe në janar të 2017 për armëmbajtje pa leje.

Policia ushtroi kontroll në banesën e tij pas informacioneve të marra në rrugë operative se dispononte armë zjarri.

Gjatë kontrollit të ushtuar në pjesën e prapme të banesës së tij, ju gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë e tipit “Glock”, me një krehër dhe 13 fishekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat