Hajnat vjedhin 5 krerë lopë në një fshat të Pejës në dy raste në ndara, kaq është vlera e dëmit

Kronikë e zezë

Hajnat vjedhin 5 krerë lopë në një fshat të Pejës në dy raste në ndara, kaq është vlera e dëmit

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 08:47
Foto ilustrim

Një burrë në fshatin Trestenik të Pejës ka raportuar në Polici se dikush ia ka vjedhur dy gjedhe (lopë).

Ai tha se persona të panjohur i kanë vjedhur gjedhet nga stalla dhe vlera e dëmit është rreth 2500 euro.

“Fsh. Trestenik, Pejë 24.09.2022 – 05:30. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se persona të pa njohur nga stalla i kanë vjedhur dy gjedhe (lopë). Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 2500 euro. Rasti është duke u hetuar.”

Po në të njëjtin fshat, një person tjetër ka raportuar se dikush i ka vjedhur 3 gjedhe dhe vlera e dëmit është rreth 3700 euro.

“Fsh. Trestenik, Pejë 24.09.2022 – 07:00. Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se persona të panjohur nga stalla i kanë vjedhur tri gjedhe (lopë). Sipas ankuesit, vlera e dëmit është rreth 3700 euro. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat