Mitrovicë: Telat e rrymës mbysin një lopë

Kronikë e zezë

Mitrovicë: Telat e rrymës mbysin një lopë

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 10:14
Foto ilustrim

Një tel i rrymës që ka rënë në tokë ka mbytur një lopë, në fshatin “Abri e Poshtme” të Mitrovicës.

“Fsh. Abri e Poshtme, 29.09.2022 – 13:00. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se, si pasojë e kontaktit me një tel të rrymës që kishte rënë në tokë i kishte ngordhur një lopë. Në vendin e ngjarjes përveç njësive policore ka dalë edhe njësia e KEDS-it të cilët kanë marrë veprimet e nevojshme sipas kompetencës. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat