Sulmoi seksualisht një femër, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

Sulmoi seksualisht një femër, arrestohet i dyshuari

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 15:12
Foto ilustrim

Arrestimi i të dyshuarit në Pejë u bë pas një punë intensive me Policinë e Kosovës. F.B. dyshohet se këtë 27 shtator ka sulmuar seksualisht viktimën femër.

“Pas identifikimit, i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është arrestuar dhe ndaluar për 48 orë, nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Sulmi seksual” nga neni 229, të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftimin e këtij organi ndjekës në Pejë.

Bëhet e ditur se brenda afatit ligjor, Prokurori i Shtetit do të shqyrtojë mundësinë e paraqitjes së kërkesës për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën kompetent.

Gjithashtu lidhur me ketë çështje penale do ndërmerren të gjitha veprimet e nevojshme hetimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat