​Fushë Kosovë, policia arreston 25-vjeçarin me 27 mijë euro

Kronikë e zezë

​Fushë Kosovë, policia arreston 25-vjeçarin me 27 mijë euro

Më: 30 shtator 2022 Në ora: 23:19
Foto ilustrim

Të premten rreth orës 19:00, nga hetuesit e stacionit policor të Fushë Kosovës, është arrestuar një person për veprën shpërdorim i pasurisë së huaj.

Rasti është raportuar me datën 21 shtator, pasi që ankuesja ka vërejtur se i mungon një çantë me dokumente personale dhe para të gatshme 18 mijë euro, të cilën dyshonte se e kishte harruar në një taksi me të cilin kishte udhëtuar për në Fushë Kosovë. 

Ka qenë puna e hetuesve policor ajo që ka rezultuar me identifikimin e personit të dyshuar si dhe arrestimin e tij. 

Pjesë e veprimeve policore ka qenë edhe kontrolli i vendbanimit të personit të dyshuar, ku në një depo të murosura janë gjetur dhe sekuestruar rreth 27 mijë euro.

Personi i dyshuar A.R. mashkull 25 vjeç, pas përfundimit të procedurave të nevojshme policore, me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërkohë që, konform procedurave palës së dëmtuar i është kthyer shuma e saj e parave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat