Nisin hetimet për rastin e 11-vjeçares që vdiq pasi ra nga ballkoni i banesës

Kronikë e zezë

Nisin hetimet për rastin e 11-vjeçares që vdiq pasi ra nga ballkoni i banesës

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 08:49
Ilustrim

Një 11-vjeçare në Shtime ka rënë dje nga ballkoni i banesës dhe nga lëndimet e marra ka vdekur.

Detaje rreth këtij rasti ka dhënë Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh. Me urdhër të prokurorit, trupi është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“HETIM MBI VDEKJEN- Rr. Shaqir Tershani, Shtime 30.09.2022 – 14:35. Është raportuar se viktima femër kosovare e moshës 11 vjeçare ishte rrëzuar dhe ra në tokë nga ballkoni i banesës së katit të katërt. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe ndihma e shpejtë mjekësore, viktima është dërguar në Qendrën Emergjente në Shtime dhe nga mjeku është konstatuar vdekja e saj.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat