Dy persona e mbushin veturën naftë me 100-she false në Prishtinë

Kronikë e zezë

Dy persona e mbushin veturën naftë me 100-she false në Prishtinë

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 10:01
Ilustrim

Një rast i falsifikimit të parasë është hapur mbrëmë në Polici në Prishtinë.

Ankuesi mashkull kosovar, punëtor në pikë të derivateve të naftës, ka informuar se ishin kryer pagesa nga persona të panjohur me dy kartëmonedha me vlera 100 euro, të cilat dyshohen të jenë të falsifikuara.

Kartëmonedhat janë konfiskuar nga njësia e krim-teknikës.

Në lidhje me rastin është kontaktuar prokurori kujdestar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat