Lëndohen dy persona në një aksident trafiku në Pejë

Kronikë e zezë

Lëndohen dy persona në një aksident trafiku në Pejë

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 20:54
Foto ilustrim

Në një aksident trafiku që ndodhi sot rreth orës 18:40 në Pejë, mes dy veturave dhe një autobusi, kanë mbetur të lënduar dy persona.

Lajmin për median ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në Pejë, Driton Rugova, i cili tha se të lënduarit janë dërguar në spitalin e Pejës për trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

“Sot rreth orë 18:40, Policia është njoftuar për një aksident trafiku, i cili ka ndodhur në rrugën ” Beteja e Loxhës” në Pejë. Në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy (2) vetura dhe një autobus i cili ishte i parkuar. Si pasojë e aksidentit dy (2) persona kanë pësuar lëndime trupore, të njëjtit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë, për tretman mjekësor, por sipas ekipit mjekësor të njëjtit kanë lëndime të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Rugova

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat