Tronditet nga të shtënat me armë zjarri ky qytet i Kosovës, detajet e para nga ngjarja

Kronikë e zezë

Tronditet nga të shtënat me armë zjarri ky qytet i Kosovës, detajet e para nga ngjarja

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 23:59
Foto ilustrim

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në rrugën ‘Nënë Tereza’ në Fushë Kosovë.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 20:00. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Ai njoftoi se si pasojë e të shtënave nuk raportohet për ndonjë person të lënduar.

“Rreth orës 20:00, është raportuar për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Nënë Tereza” në Fushë Kosovë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para nuk raportohet për ndonjë person të lënduar. Aktualisht hetuesit policor kanë nisur një hetim për ndriçimin e të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin”, tha zëdhënësi i Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat