Personi që e zuri ashensori ishte duke provuar ta rregullonte atë

Kronikë e zezë

Personi që e zuri ashensori ishte duke provuar ta rregullonte atë

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 00:20
Foto ilustrim

Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikçi, ka thënë se personi, i cili ka vdekur sot në ashensorin e një objekti banesor, ishte vetë pronari.

Ai, në Edicionin Special të Klan Kosovës, ka deklaruar se sipas informacioneve të para, i ndjeri ka provuar ta rregullojë ashensorin, i cili kishe pasur probleme.

“Një kompani ishte e kontraktuar për ta mirëmbajtur ashensorin, kontrata iu kishte skaduar. Pronari, në pamundësi të kontaktojë me kompaninë në fjalë, ka tentuar ta rregullojë ashensorin, i cili ka lëvizur në atë kohë në rrethana të pasqaruara”, ka thënë Nikçi.

“Rasti në fjalë cilësohet si hetim i vdekjes”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat