​Kërkohej nga Interpoli, arrestohet në Gjilan

Kronikë e zezë

​Kërkohej nga Interpoli, arrestohet në Gjilan

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 23:57
Foto ilustrim

Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, sot rreth orës 20:50 minuta në rrugën e Kamenicës në një pikë kontrolli rutinë me radar kanë ndalur një automjet me tabelat vendore të cilin e drejtonte A. A. shtetas i Kosovës për shkak të tejkalimit të shpejtësisë.

Sipas Policisë, i njëjti pasi është verifikuar nga ana e zyrtarëve policor, ka rezultuar se është i kërkuar nga Interpoli për shkak të veprës penale “Vjedhje e rëndë”, e kryer jashtë shtetit të Kosovës.

I njëjti është arrestuar nga ana e zyrtarëve policor dhe është sjellë në Stacionin Policor Gjilan për procedim të mëtejmë ligjor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat