Aksident në rrugën Gjilan-Prishtinë, i lënduari dërgohet në QKUK

Kronikë e zezë

Aksident në rrugën Gjilan-Prishtinë, i lënduari dërgohet në QKUK

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 10:37
Ilustrim

Një person ka pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në rrugën nacionale Gjilan-Prishtinë.

Lajmin për kp e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili ka informuar se i lënduari është dërguar për trajtim në QKUK.

“Sot me datë 30.11.2022 rreth orës 07.30 në rrugën nacionale Gjilan- Prishtinë ka ndodhur aksident me lëndime të rënda trupore. Në këtë aksident janë të perfshira dy automjete, drejtuesi i njërit automjet me lendime të rënda është dërguar në QKUK Prishtinë për trajtim të mëtejshëm.”, ka bërë të ditur Hashani.

Policia e Kosovës, njësitet e komunikacionit rrugor nga Gjilani janë duke i hetuar rrethanat si si ka ardhur deri te aksidenti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat