​Arrestohen dy persona për vjedhje në Klinë

Kronikë e zezë

​Arrestohen dy persona për vjedhje në Klinë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 19:46
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, Stacioni Policor në Klinё, më datё 16.11.2022, ёshtё njoftuar nga viktima se para njё lokali nё rrugën “Sadik Rama” nё Klinё iu ёshtё vjedhur motoçikleta me targa vendore.

Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Klinё, sot janё identifikuar dhe arrestuar dy persona tё dyshuar pёr veprat penale vjedhje dhe blerja, pranimi ose fshehja e sendeve tё pёrfituara me kryerjen e veprёs penale.

Nga policia ёshtё sekuestruar motoçikleta, e cila pas pёrfundimit tё proceduarve ligjore iu ёshtё kthyer pronarit legjitim.

Pas intervistimit, personat e dyshuar me vendim tё prokurorit tё shtetit janё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat