​Arrestohet një person për dhunë familjare në Shtërpcë

Kronikë e zezë

​Arrestohet një person për dhunë familjare në Shtërpcë

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Sot, rreth orës 16:00 policia stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se në Shtërpcë është një rast i dhunës në familje dhe kanosjes.

Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin Z.P. (45), i cili pas një mosmarrëveshje dhe nën ndikim të alkoolit, ku kishte rezultuar me 2.05 promilë, kishte shkaktuar dhunë familjare dhe kishte kanosur ish-bashkëshorten e tij O.P. (41).

Policia të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Shtërpcë dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë për procedura të mëtejme hetimore.

Ndërsa rasti është cilësuar dhunë në familje dhe kanosje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat