Rasti “Subvencionet”, policia i interviston dy persona

Kronikë e zezë

Rasti “Subvencionet”, policia i interviston dy persona

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 17:34
Foto ilustrim

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike me autorizim të Prokurorisë Speciale i ka intervistuar dy persona në rastin “Subvencionet”.

V.P dhe P.B, janë intervistuar nën dyshimin se kanë kryer veprat penale ‘marrja e ryshfetit’ dhe ‘keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar’

Pas intervistimit, i dyshuari V.P. me aktvendim të prokurorit ndalohet për 48 orë, kurse i dyshuari P.B., lirohet dhe lënda ndaj tij do të trajtohet në procedurë të rregullt, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat