Dërgohet në mbajtje i dyshuari i dytë për vrasje të rëndë në tentativë në Drenas

Kronikë e zezë

Dërgohet në mbajtje i dyshuari i dytë për vrasje të rëndë në tentativë në Drenas

Më: 19 mars 2023 Në ora: 14:05
Foto ilustrim

Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritë që të identifikoj personin e dyshuar lidhur me rastin vrasje e rëndë në tentativë që ka ndodhë me datën 10.03.2023 në fshatin Baincë të Drenasit.

Kërkimet e vazhdueshme për arrestimin e tij nga ana e policisë dhe ftesat për paraqitje, kanë bërë që personi i dyshuar L.Z, mashkull 19 vjeç, mbrëmë të paraqitet në polici, njofton policia.

Njoftimi:

Dërgohet në mbajtje i dyshuari i dytë për vrasje të rëndë në tentativë

Pas një pune të intenzive hetimore, Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme në Prishtinë, ka arritë që të identifikoj personin e dyshuar lidhur me rastin vrasje e rëndë në tentativë që ka ndodhë me datën 10.03.2023 në fshatin Baincë të Drenasit.

Kërkimet e vazhdueshme për arrestimin e tij nga ana e policisë dhe ftesat për paraqitje, kanë bërë që personi i dyshuar L.Z, mashkull 19 vjeç, mbrëmë të paraqitet në polici.

Pas intervistimit në prezencë të avokatit mbrojtës, personi i dyshuar me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje.

__________________________

Me datën 10.03.2023, rreth orës 15:30, policia ka marrë informacionin se në fshatin Baincë të Drenasit, një person është plagosur me armë zjarri.

Personi i lënduar M.H. mashkull, është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që njësitet policore të Drenasit të mbeështetur nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme, menjëherë kanë filluar ndërmarrjen e verimeve operativo-hetimore dhe kanë arritë të identifikojnë dy persona të dyshuar.

Njëri nga personat e dyshuar :

- Q. B,mashkull, 22 vjeç, ësjtë arrestuar sot nga Njësiti i Hetimeve të Përgjithshme, ndërkohë që i dyshuari tjetër i identifikuar, ndodhet në arrati.

Pas intervistimit personi i arrestuar, me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në qendrën e mbajtjes, ndaj tij është iniciuar rasti vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat