Policia e Ferizajt shqipton 1358 gjoba brenda javës, heq 8 patentë shoferë

Kronikë e zezë

Policia e Ferizajt shqipton 1358 gjoba brenda javës, heq 8 patentë shoferë

Më: 20 mars 2023 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

Policia Rajonale e Ferizajt ka ndërmarrë një sërë aktivitetesh në identifikimin e kundërvajtësve të ndryshëm në komunikacion, me qëllim parandalimin e aksidenteve.

Në kuadër të këtyre aktiviteteve policia rajonale e Ferizajt gjatë javës që shkoi, nga data 13-19/03/2023 ka shqiptuar 1358 gjoba kundërvajtëse, ndërsa ka hequr edhe 8 patentë shoferë për drejtuesit që kanë shkaktuar kundërvajtje më të rënda në komunikacion.

Ndërsa, janë raportuar 18 aksidente, prej tyre:

– Aksidente me lëndime, 4

– Janë lënduar 6 persona

– Aksidente me dëme materiale, 14

“Policia Rajonale e Ferizajt do të vazhdojë me aktivitete të shtuara, me synim parandalimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor dhe apelon tek shoferët që të bëjnë kujdes në komunikacion rrugor. Ndërsa, ftojmë qytetarët që të bashkëpunojnë më policinë. Për të gjitha kundërvajtjet që shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406. Të dhënat e juaja do të ruhen në konfidencialitet të plotë”, thuhet në komunikatë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat