Në gjendje të dehur një person ia vuri flakën shtëpisë së vet në Pejë

Kronikë e zezë

Në gjendje të dehur një person ia vuri flakën shtëpisë së vet në Pejë

Më: 26 mars 2023 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Një person dyshohet se ia ka vënë flakën shtëpisë së vet në fshatin Raushiq të Pejës, të shtunën rreth orës 22.

Sipas policisë, i dyshuari ishte në gjendje të dehur në momentin e kryerjes së kësaj vepre.

Përveç dëmeve materiale, nuk është raportuar për të lënduar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit ia ka vënë flakën shtëpisë së tij Në vendin e ngjarjes kanë dal njësit relevante policore si dhe zjarrfikësit. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat