Sulmoi policët, arrestohet një person në Prishtinë

Kronikë e zezë

Sulmoi policët, arrestohet një person në Prishtinë

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Është arrestuar një person në Prishtinë, pasi i njëjti ka sulmuar zyrtarët policor.

Bëhet e ditur se gjatë arrestimit të tij, njëri nga zyrtarët policor ka pësuar lëndime të rënda trupore.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që fillimisht nuk ka zbatuar urdhëratë policor e më pas ka sulmuar zyrtarët policor.

Si pasoj gjatë vënies në kontroll dhe arrestimit te të dyshuarit, njëri nga zyrtarët policor ka pësuar lëndime të rënda trupore, frakturë në njërën dorë ndërsa tjetri ka pësuar lëndime të lehta trupore. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat