Zhduken dy të mitur në Istog e Gjakovë – policia nis hetimet

Kronikë e zezë

Zhduken dy të mitur në Istog e Gjakovë – policia nis hetimet

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 10:26
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të zhdukjes së një vajzë dhe djali të mitur në Istog dhe Gjakovë.

Rasti i parë ka ndodhur në Banjë të Istogut ku ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e mitur viktima femër është larguar nga shtëpia dhe nuk ka njohuri për vend ndodhjen e saj.

Ndërkaq në Gjakovë një femër kosovare ka raportuar se djali i saj i mitur viktima mashkull kosovar (9 vjeç ), është larguar nga shtëpia dhe nuk kanë njohuri për vend ndodhjen e tij.

Të dyja rastet janë në procedurë hetimore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat