Policia i sekuestron 24 thika në një autobus që po hynte në Kosovë nga Merdarja

Kronikë e zezë

Policia i sekuestron 24 thika në një autobus që po hynte në Kosovë nga Merdarja

Më: 3 dhjetor 2023 Në ora: 16:08
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës në pikën kufitare në Merdarë gjatë kontrollimit të një autobusi me targa vendore sot ka haur në 24 thika.

Në njoftimin e policisë thuhet se në konsultim dhe autorizim të prokurorit kompetent është iniciuar rasti ”armëmbajtje pa leje”.

Thikat janë sekuestruar dhe me vendim të prokurorit i dyshuari u lirua në procedurë të rregullt.

Detaje tjera nuk u jepen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat