Gjendet granatë dore e kohës së luftës pas gërmimeve në Mramor

Kronikë e zezë

Gjendet granatë dore e kohës së luftës pas gërmimeve në Mramor

Më: 14 prill 2024 Në ora: 09:37
Foto ilustrim

Të shtunën, në Mramor të Prishtinës është gjetur një granatë dore e kohës së luftës pas gërmimeve nën dhe.

Mjeti është larguar në mënyrë të kontrolluar nga njësitet e deminimit të FSK-së dhe KFOR-it.

Siç potencohet në raportin 24 orësh të Policisë, ankuesi dyshon se në atë lokacion ka edhe mjete të tjera pashpërthyera.

“Ankuesi kosovar ka raportuar se, dyshon që në pronën e tij “diku nën dhe” ka mjete të pashpërthyera që nga koha e luftës. Njësitet e deminimit të FSK-së dhe KFOR-it kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjatë gërmimit kanë gjetur një garantë dore të cilën e kanë asgjësuar në mënyrë të kontrolluar. Ankuesi dyshon që ka ende mjete të tjera të pashpërthyera në lokacion, prandaj njësitet e deminimit në ditët në vijim do të hulumtojnë për mjete të tjera. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, i cili ka vlerësuar se nuk ka elemente të ndonjë vepre penale”, shkruhet në njoftimin e Policisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat