Shoferit i gjendet lëndë narkotike në ndërruesin e shpejtësisë

Kronikë e zezë

Shoferit i gjendet lëndë narkotike në ndërruesin e shpejtësisë

Më: 22 prill 2024 Në ora: 11:48
Pamje nga video

Njësitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës kanë sekuestruar substanca narkotike gjatë kontrollit të një automjetin Prishtinë.

Gjatë kontrollit nuk është gjetur mall i kontrabanduar, megjithatë, në procesin e kontrollit, është zbuluar një sasi prej 5 gramësh e identifikuar si marijuanë.

“Njësitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës vazhdojnë të mbikëqyrin dhe të veprojnë në përputhje me ligjin, duke garantuar që territori i Kosovës të mbetet i sigurt dhe i lirë nga veprimtaria e paligjshme”, thuhet në njoftim.

Njoftimi:

Njesitet Antikontrabandë të Doganës së Kosovës sekuestrojnë substanca narkotike gjatë Kontrollit të një automjeti

Njesitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës, në orët e herëshme të mëngjesit, kanë ndaluar për kontroll një automjet të dyshimt në qytetin e Prishtinës.

Gjatë kontrollit nuk është gjetur mall i kontrabanduar, megjithatë, në procesin e kontrollit, është zbuluar një sasi prej 5 gramësh e identifikuar si marijuanë.

Njesitet Antikontrabande të Doganës së Kosovës vazhdojnë të mbikëqyrin dhe të veprojnë në përputhje me ligjin, duke garantuar që territori i Kosovës të mbetet i sigurt dhe i lirë nga veprimtaria e paligjshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat