Gjenden tri mjete shpërthyese të tipit A-6 dhe rreth 100 fishekë në Rahovec

Kronikë e zezë

Gjenden tri mjete shpërthyese të tipit A-6 dhe rreth 100 fishekë në Rahovec

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 11:19
Përveç mjeteve shpërthyese të tipit A-6, ai ka hasur edhe në rreth 100 fishekë.

Tre mjete të dyshuara shpërthimi janë gjetur dje nga një burrë në Rahovec.

I njëjti hasi në to, ndërsa ishte duke punuar me ekskavator në fshatin Dejnë.

Përveç mjeteve shpërthyese të tipit A-6, ai ka hasur edhe në rreth 100 fishekë.

Lidhur me rastin sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, është informuar njësia për deminim.

”Dejnë, Rahovec 18.06.2024-15;40. Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar me ekskavator, ka hasur në tri mjete të dyshuara shpërthyes të tipt A-6 dhe rreth 100 fishekë. Është informuar njësia për deminim”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat