Një delegacion tajvanez i TIK-ut viziton Kosovën

Lajme

Një delegacion tajvanez i TIK-ut viziton Kosovën

Më: 10 nëntor 2023 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Një delegacion i TIK-ut të Tajvanit, viziton Kosovën më 13 nëntor.

ICK njofton se kjo vizitë ka qëllim për të eksploruar mundësitë e biznesit, partneritetet dhe lidhjet e reja.

Delegacioni tajvanez përbëhet nga 13 kompani që mbulojnë telekomin, softuerin, kibernetikën, energjinë, teknologjinë shëndetësore.

Ndryshe Kosova dhe Tajvani kanë marrëdhënie të mira.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat