Kërkoi vaksinat, Yllka për kuzhinierin që vdiq: A ju vjen turp kur e shihni juve që ju drejtua

Mediale Vip

Kërkoi vaksinat, Yllka për kuzhinierin që vdiq: A ju vjen turp kur e shihni juve që ju drejtua

Më: 22 prill 2021 Në ora: 15:26
Yllka Kuqi

Vdekja e kuzhinierit të njohur në moshë të re, Përparim Babalija ka tronditur të gjithë. Për vdekjen e tij kanë shkruar shumë figura të njohura publike, duke e quajtur maestro të kuzhinës dhe mjeshtër të pjatave.

Rreth 20 ditë para se të vdiste, Babalija u kishte bërë thirrje autoriteteve përgjegjëse që ta vaksionin popullin me vaksinën kundër koronavirusit.

Fatkeqësisht Covid-19, ia mori jetën edhe atij.

Deklaratën e të ndjerit, e ka shpërndarë këngëtarja e njohur Yllka Kuqi, duke pyetur përgjegjësit për vaksinën se a ju vije turp kur e shohin statusin e maestros së kuzhinës.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat