Sherrie Hewson rrëfen se ajo ishte ‘sulmuar seksualisht’ nga një regjisor shumë i famshëm i filmit

Mediale Vip

Sherrie Hewson rrëfen se ajo ishte ‘sulmuar seksualisht’ nga një regjisor shumë i famshëm i filmit

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 18:58
Sherrie Hewson

Ish-ylli i Loose Women, Sherrie Hewson, 70 vjeçe, ka zbuluar se ajo ishte sulmuar seksualisht nga një regjisor filmi ‘shumë i famshëm’ në fazat e hershme të karrierës së saj.

Aktorja, e cila ishte 21 vjeçare në atë kohë, tha se burri pa emër e joshi atë në banesën e tij, i shërbeu alkool kur ajo kërkoi limonadë dhe u zhvesh për ta sulmuar ndërsa ajo flinte, shkruan Daily Mail.

Duke kujtuar incidentin e tmerrshëm të shtunën, ajo rrëfeu se duhej ‘të vraponte për jetën e saj’ në mes të natës, por nuk e bëri të ditur incidentin në atë kohë sepse ndihej ‘e turpëruar’.

Ajo deklaroi se ylli i profilit të lartë ofroi t’i jepte asaj dhe tre miqve një gjiro nga Akademia Mbretërore e Arteve Dramatike, ku ajo po studionte.

Pasi la shokët e saj të shkollës në stacionin e Warren Street, ai sugjeroi që ata të merrnin një devijim në një restorant për darkë dhe Sherrie pafajësisht e mori atë me ofertë.

Në një kthesë të keqe të ngjarjeve, ai e ftoi atë në banesën e tij për një kafe të shpejtë dhe premtoi ta merrte atë menjëherë pas shtëpisë, por në vend të kësaj, ai i shërbeu aktores së padëshiruar Pernod dhe i tha asaj të qëndronte në divan sepse ai nuk mund të ngiste makinën.

Ai vazhdonte të thoshte, “Oh shiko, është vonë për mua të ngas makinën tani sepse kam pirë verë. Mund të flesh në atë shtrat”.

“E hoqa fustanin dhe isha në sytjena dhe thurra në shtrat me duvet, dritat e fikura, fundi i historisë”.

“Pas disa minutash, ai hyri në dhomë i zhveshur dhe, për orën tjetër, më ndoqi. Duket qesharake, por ai më ndoqi lart e poshtë shtëpisë, brenda dhe jashtë dyerve, brenda dhe jashtë veshjeve … gjithçka që mund të imagjinoni. Unë vetëm vrapova për jetën time”.

Sipas Sherrie, ai përfundimisht hoqi dorë nga ndjekja e saj dhe i tha asaj se mund të flinte në dysheme, por këmbënguli që ajo duhej të ‘dilte’ para se ai të zgjohej në mëngjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat