“Luftë” mes Shakirës dhe Piques/ Futbollisti nuk do ta lejojë këngëtaren të largohet me fëmijët nga Spanja

Mediale Vip

“Luftë” mes Shakirës dhe Piques/ Futbollisti nuk do ta lejojë këngëtaren të largohet me fëmijët nga Spanja

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 07:03
Shakira dhe Pique

Shakira e ka të qartë: ajo dëshiron të largohet nga Barcelona dhe të jetojë në Miami me dy fëmijët e saj, por i duhet miratimi i Gerard Piqué në mënyrë që Milani dhe Sasha të largohen nga Spanja.

Ka pasur shumë thashetheme për ndarjen e Shakirës dhe Piqué , ku kryesori është tradhtia e futbollistit të Barcelonës, por e vetmja e vërtetë është se pritet një betejë e komplikuar ligjore për kujdestarinë e fëmijëve të tyre.

Sipas informacioneve të publikuara nga portali ‘Informalia’, këngëtarja nuk do të ndalet derisa të jetojë në Miami me dy fëmijët e saj dhe do të bëjë gjithçka që është e nevojshme për ta arritur, përfshirë edhe publikimin e një raporti që nuk do ta linte atletin në një pozicion shumë të mirë. Por Pique nuk do t’i lejojë ata të largohen nga vendi, qoftë edhe me pushime.

“Shakira nuk do të ndalet derisa të arrijë të shkojë në Miami dhe të marrë fëmijët me vete. Ky është qëllimi i saj kryesor. Por ajo nuk mundet pa pëlqimin e Piqué dhe ai nuk do ta japë. As për disa ditë. të pushimeve”, tha një burim për mediat.

Pique nuk do ta lejojë Shakirën të marrë fëmijët e saj në Miami.

Burimet e afërta me futbollistin, tha se ai nuk do të jetë një baba i munguar për fëmijët e tij pas divorcit.

“Pique nuk do ta lërë Shakirën ta ndajë nga fëmijët e tij. Ai nuk dëshiron që t’i ndodhë asaj që i ndodhi Colate , i cili nuk ka zgjidhje tjetër veçse të jetojë në Miami nëse dëshiron të shohë dhe të jetë me djalin e tij. Ai nuk do lejojë që Shakira të lëvizë me ta”.

Dhe megjithëse për momentin Pique është i qetë, pasi fëmijët e tij nuk mund të largohen nga Spanja nëse ai nuk e autorizon.

“As përkohësisht. Ai e di që më vonë mund të ketë probleme për t’i rikthyer nëse ajo refuzon. Dhe ai dëshiron ta shmangë atë me çdo kusht”, përfundoi burimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat