Ronela Hajati e revoltuar ndaj kritikëve, këngëtarja bën deklaratën e fortë: Nuk do t’i harroj kurrë kalbësirat që më gjykuan!!

Mediale Vip

Ronela Hajati e revoltuar ndaj kritikëve, këngëtarja bën deklaratën e fortë: Nuk do t’i harroj kurrë kalbësirat që më gjykuan!!

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:44
Ronela Hajati

Këngëtarja  Ronela Hajati është një artistet më të komentuar në rrjet. Këtë vit emri i saj është lakuar shumë në media, pas pjesëmarrjes së shumë komentuar në Eurovision.

Përpos përkrahësve, të shumtë janë edhe personat që nuk i kane kursyer komentet negative ndaj Ronelës. Mirëpo së fundmi duket se artistes i kanë ardhur në ‘majë të hundës’ këto kritika që i bëhen dhe ka vendosur të reagojë në rrjetet sociale.

Me anë të një postimi në “InstaStory”, Ronela bëri një deklaratë të gjatë ku shpreher se është shumë e revoltuar nga kritikat që i bëhen.

Ajo u shpreh se historinë që bëri në “Eurovision” nuk mund tja fshijë askush.

“Jam habit fare me këtë që mora vesh…. une s’flas, mundohem të ruaj qetësinë, mos bej zhurmë ,shikoj punët e mia,por jo! S’të lënë …. HISTORINE NUK MUND TA FSHINI!!! Sidomos këtë timen, që dhe sikur magji të bëni ua kujton gjithë Europa!”– shkroi fillimisht artistja.

“Fjala “pusht” është mbase fjala adapt per kete kategori njerezish qe fatkeqesisht po mbajne akoma ze dhe peshe ne shume vendime! God is great! Suksesi shihet!!! Perkthehet ne klikime,vemendje ,dashuri,para dhe njerez qe kendone njezeri me ty! Kaq kam kerkuar githmone! Ronela perhere i ka gelltitur dhe i ka marre me sportivitet te githa kritikat gate gjithe ketyre viteve. E dua kete vendin tim sa ska, kam mijera mundesi per te ikur ,po e shijoj sa nuk ka ate kafe ne mengjes ne Tiranen time. Kurre ne githe keto vite karriere nuk kam marre mbeshtetje te plote nga dikush! Gjithe jeten kam luftuar me thonj e me gjak per nje vend ne muzike qe dhe sot e kesaj dite meritoj te jem shume me lart edhe se c jam! 

E gdhij ne studio dite nate pa pushim! Vetem punoj! Kam sakrifikuar shendetin ,familjen , dashurine per kete muzike! Nuk kam ndaluar as kur kam qene shume rende nga gendja shendetesore! Ronela do mbahet mend vetem duke qeshur e moskokecarese! Pavarsisht se nga brenda kam qare pa rreshtur! Nuk do ti harroj kurre fytyrat e atyre kalbesirave televizive qe u mblodhen per jave me rradhe te me gjykonin mua nje vajze te re me endrra e punetore pafund, kur nuk kalova ne finale ne Eurovision! Dhe jo! Sme ka ngelur filmi fare ketu,sepse kam realizuar kenge pafund me pas! Thjesht une nuk fola kurre! Nuk ju ktheva askujt! Pse nuk e late keshtu? Prandaj e theksova qe une kam punuar gjithmone vete! Se nuk i kam borxh ASKUJT! Dhe kur flas pastaj i kam shume te hidhura fjalet! Pse nuk e late me kaq?!”- përfundoi ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat