Pasi i ‘dhuroi’ shkencës orgazmën e saj, flet Cara Delevigne: Meshkujt nuk dinë t’i kënaqin gratë seksualisht!

Mediale Vip

Pasi i ‘dhuroi’ shkencës orgazmën e saj, flet Cara Delevigne: Meshkujt nuk dinë t’i kënaqin gratë seksualisht!

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 23:57
Cara Delevigne

Ajo e bëri këtë si pjesë e një dokumentari të quajtur ‘Planet Sex ëith Cara Delevingne’ në të cilin vuri në dukje se ekziston një përqindje e madhe e grave që nuk kënaqen seksualisht nga burrat.

Mungesa e ‘lodrave të seksit’

Në dokumentarin gjashtëpjesësh të BBC-së, Delevingne shpjegoi se shumica e shoqeve të saj femra besojnë se shumë pak fmra arrijnë orgazmën gjatë marrëdhënieve seksuale.

“Kur bëhet fjalë për orgazmën, ka një hendek të caktuar gjinor”, ​​tha Delevingne.

“Shkencëtarët thonë se 95 për qind e meshkujve të drejtë përjetojnë orgazëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por vetëm 65 për qind e femrave të drejta.

Për të qenë i sinqertë, unë mendoj se kjo tingëllon shumë e lartë . Shumica e mikeshave të mia thonë se është ndoshta më shumë si 15 ose 20 përqind.

Unë mendoj se në përgjithësi burrat nuk janë të pajisur me mjetet e duhura për të qenë në gjendje të trajtojnë gratë, veçanërisht seksualisht”- u shpreh ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat