Skandal në “Sanremo 2023”, këngëtari shkatërron skenografinë pasi nuk dëgjoi zërin në kufje

Mediale Vip

Skandal në “Sanremo 2023”, këngëtari shkatërron skenografinë pasi nuk dëgjoi zërin në kufje

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 06:29
Blanco

Mbrëmjen e djeshme, është mbajtur nata e parë e Festivalit italian të muzikës “Sanremo 2023”. Mirëpo, duket se jo gjithccka ka shkuar si duhet. Pasi është shënuar një incident që është komentuar si skandal nga mediat italiane.

Këngëtari i njohur, Blanco është hasur me probleme teknike teksa ka interpretuar këngën “L’isola delle rose”. Ai nuk arriti të dëgjonte zërin e tij me kufje dhe si pasojë shkatërroi skenografinë, fillimisht duke shkelmuar lulet në skenë dhe më pas duke i hedhur dhe thyer ato.

Ky veprim po komentohet pafund në rrjet. Madje, shumë persona menduan se mos ishte pjesë e performancës.

Image
Blanco

Kujtojmë që vitin e kaluar, këngëtari konkuroi bashkë me Mahmood dhe fituan me këngën “Chills”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat