Paris Hilton tregon se dokumentari i Demi Lovatos e frymëzoi për të shkruar librin “Paris: The Memoir”: U mahnita se sa e guximshme ishte

Mediale Vip

Paris Hilton tregon se dokumentari i Demi Lovatos e frymëzoi për të shkruar librin “Paris: The Memoir”: U mahnita se sa e guximshme ishte

Më: 20 mars 2023 Në ora: 13:40
Paris Hilton

Paris Hilton ka zbuluar se ishte dokumentari i Demi Lovatos që e frymëzoi atë të shkruante librin e saj të fundit.

Ylli i famshëm, 42-vjeçe – e cila mirëpriti djalin Phoenix në janar – publikoi “Paris: The Memoir” në fillim të këtij muaji, ku u tregua e sinqertë për jetën dhe të kaluarën.

Biondja theksoi se dokumentari i këngëtares së “Cool for the Summer”, 30-vjeçe, “Demi Lovato: Simply Complicated” – i publikuar në 2017 – e inkurajoi atë të ndante historinë e saj.

“Isha po aq e habitur sa pjesa tjetër e botës nga sa e vërtetë, e pambrojtur dhe e guximshme ishte ajo”, shkroi Hilton.

Në dokument, Demi ndau një të kaluar të vështirë; personalisht, e pashë atë në mes të një udhëtimi intensiv të vetëpranimit dhe zbulimit. E kisha zili, E desha këtë zbulim edhe për veten time”, shtoi ajo.

Në dokumentar, Lovato ka folur për disa nga betejat e saj të së shkuarës me abuzimin me drogën dhe depresionin.

Ndërkohë, Paris diskutoi një pjesë të traumës së saj në librin e ri.

Ndër temat më të rëndësishme ishin vendimi i saj për të kryer një abort në të njëzetat, përdhunimi në moshën 15-vjeçare dhe ndikimi që pati kaseta seksuale në karrierë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat