Aktori i famshëm thotë se është ‘çuditërisht i varfër’ pasi u godit nga një divorc i cili i kushtoj 20 milionë funta

Mediale Vip

Aktori i famshëm thotë se është ‘çuditërisht i varfër’ pasi u godit nga një divorc i cili i kushtoj 20 milionë funta

Më: 24 prill 2024 Në ora: 09:54
John Cleese

Në moshën 84-vjeçare, John Cleese nuk po e vë syrin në pension menjëherë pasi divorci i tij prej 20.000.000 £ e la atë të pandryshueshëm.

Aktori Fawlty Towers sulmoi zgjidhjen e tij ‘absurde’ të divorcit në ndarjen e tij nga ish gruaja Alyce Faye Eichelberger, 79 vjeç, në vitin 2008.

Më pas ai hyri në të ashtuquajturin Alimony Tour të tij, por 16 vjet në legjendën Monty Python është ende ‘çuditërisht i varfër’.

Në një intervistë të re ai rrëfeu ndarjen e kushtueshme, e cila rezultoi në një pagesë prej 20 milion dollarë (£ 16 milion) për psikoterapistin amerikan, ende e motivon atë.

Kur diskutoi vendimin e Cleese për të punuar në të 80-at dhe më tej, ai i tha SagaMagazine se kishte ‘vetëm një person përgjegjës për këtë’.

Ai tha: ‘A mund ta besoni kur e takova, kisha një shtëpi të bukur në Holland Park dhe pa hipotekë dhe kur u ndava me të, kisha një apartament në sheshin Sloane dhe një hipotekë të plotë? Se si e kuptuan se ajo vlente 20 milionë dollarë, nuk e kam idenë.’

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat